Jesteś piękny!

„Aby zbudować związek, który zabierze was oboje do nieba musisz całkowicie akceptować swoje ciało. Musisz kochać je i dać mu swobodę, aby mogło po prostu być, miało możliwość dawania i brania bez onieśmielania, ponieważ nieśmiałość jest rodzajem lęku.”
Don Miguel Ruiz


Patrzysz w lustro i co widzisz? Opisz to. Czy odczucia względem twojego własnego ciała są raczej pozytywne czy wręcz przeciwnie? Czy coś ci się nie podoba? Czy wolałbyś aby twoje ciało miało czegoś mniej a może więcej? Czy chciałbyś je zmienić a może przyjmujesz je takim jakim jest? Czy dbasz o nie? Czy troszczysz się o ciało jak o swoje najkochańsze dziecko?

Pełna akceptacja drugiej osoby może zacząć się dopiero w momencie kiedy zaakceptujesz siebie samego. Dotyczy to również ciała. Zawsze będzie coś nie tak w drugiej osobie, kiedy sam sobie nie odpowiadasz, kiedy nie akceptujesz jakiejś części siebie, również fizycznej. Odpychasz innych, bo odpychasz sam siebie. Zamykasz się podczas seksu, wstydzisz się, boisz dotyku, reagujesz lękiem na pieszczoty w obawie, że partner odkryje to co wiesz o sobie już od dawna, że jesteś niedoskonały. Że czegoś ci brakuje, bo uwierzyłeś w stworzony przez społeczeństwo mit o kanonie piękna. Że piękne są tylko kobiety w rozmiarze trzydzieści sześć. Że prawdziwy mężczyzna ma conajmniej metr osiemdziesiąt.

Tymczasem, gdyby zabrać wszystkie osądy z ludzkiej głowy, wszystkie pomysły na temat ciała, zobaczyłbyś dokładnie jaki jesteś. Doskonały. Gruby, czy chudy, wysoki czy niski- to tylko zwykłe określenia. Jesteś człowiekiem doskonałym właśnie dlatego, że jesteś. Niezależnie od tego co o sobie myślisz. Twoje ciało, twoje DNA, miliardy komórek pracują dla ciebie i chcą być kochane, szanowane, karmione miłoscią. Ciepłą, pachnącą kąpielą, sokiem ze świeżych marchwi, chcą być okryte ciepłym kocem, gdy jest chłodno.

Czy to znaczy, że nie masz sie zmieniać? Czy to znaczy, że nie trzeba chudnąć gdy waży się sto kilo?Nie. Zmiana jest dobra. Każda zmiana, która służy tobie i twojemu zdrowiu jest dobra i potrzebna. Ale każda zmiana może się zacząć dopiero w momencie, gdy zaakceptujesz siebie takim jakim jesteś. Nie jesteś w stanie zmienić czegokolwiek, jeżeli najpierw nie przyjąłeś czegoś takiego jakim już jest. To samo jest z miłością, pomyśl. Otworzysz się na partnera, jeżeli zaakceptujesz siebie. Każdy centymetr, każde „za dużo”, każde „za mało”. Akceptacja i miłość do swojego ciała sprawią, że będziesz inaczej się poruszał, zaczniesz cieszyć się komplementami, przyjmiesz je jako oczywistośc i nikt nie będzie miał zdolności manipulowania tobą. Bo jeżeli wiesz że jesteś piękny, dlaczego miałbyś wpadać w ramiona tych którzy nieustannie ci to mówią? Prawdziwa miłość nie musi się tym karmić. Ty sam wiesz, że jesteś piękny i wchodzisz w związek bo chcesz. A nie dlatego, że potrzebujesz potwierdzeń.

 

Jeden komentarz na temat “Jesteś piękny!”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s