Blogerzy

bloger

Druga lektura o specyfice blogosfery za mną. Czy książka „Blog- Pisz. Kreuj. Zarabiaj” Tomka Tomczyka wniosła coś ciekawego do mojego życia? Na pewno, choć głównie polecam ją tym, którzy już wiedzą jak ugryźć blogosferę i social media.


Dla początkujących, istnym skarbem wiedzy będzie jego wcześniejszy poradnik- „Bloger”. To ona powinna towarzyszyć ci w pierwszej fazie blogowania- gdy zastanawiasz się gdzie założyć bloga, pod jaką nazwą i o czym. A nawet później będzie nieodłącznym elementem twojej zabawy ze stroną, kiedy będziesz chciał na okrągło ją ulepszać. Czyli włączyć w stronę Google Analitycs, stworzyć zakładkę „Współpraca” czy połączyć bloga z kontami na wszelkich możliwych portalach społecznościowych. Możliwości jest mnóstwo i sama jeszcze nie rozpracowałam wszystkich.

W „Blogerze” przeczytasz (ja osobiście mam audiobooka, polecam, fantastyczna sprawa!) jak tworzyć dobre teksty i co świadczy o sile blogerów. Dowiesz się kim jest dobry bloger, jaką powinien mieć mentalność, oraz jakie teksty są jego siłą. Podążając za niektórymi radami dotyczącymi tytułów i lidów, statystyki na moim blogu drastycznie podskakiwały. Wniosek? Tomczyk zna się na rzeczy!

„Blog- Pisz. Kreuj. Zarabiaj” jest natomiast dla tych trochę większych i starszych dzieciaków, co to blogosferę mają w małym palcu. Dowiesz się z niej, jak zarabiać, czym jest dobry marketing i jak wyceniać samego siebie. Motywem przewodnim i hasłem, które co rusz rzuca się w oczy na kartach książki jest „Ceń się i bierz pieniądze!”. Brzmi materialistycznie, prawda? Jednakże Kominek bardzo wyraźnie powtarza- bycie blogerem to nie tylko styl życia, to również praca, za którą należą się uczciwe pieniądze. W Polsce jest kilka tysięcy regularnie aktualizowanych blogów, jednak duże pieniądze zarabia tylko piątka z nich, kilkunastu dostaje natomiast niewielkie kwoty. Jak się czujesz z tą informacją? Tu nasuwa się pytanie- dlaczego piszesz? Dla pieniędzy? Dla poczytności? Dla sławy? Jeżeli z którychś z powyższych powodów, rzuć to! Bloga najpierw tworzy się dla siebie, dla własnej przyjemności przelewania myśli na wirtualny papier. Potem dopiero przychodzi wszystko inne, z dobrym promowaniem marki włącznie.

Wnioski? Jeżeli prowadzisz stronę do roku czasu, „Bloger” jest pozycją obowiązkową, która pomoże ci wykreować wizerunek i pozwoli uniknąć najgorszych błędów popełnianych przez sztab młodych adeptów krainy zwanej blogosferą. A gdy już zbudujesz sobie społeczność a statystyki będziesz miał na stabilnie wysokim poziomie, weź do ręki drugą książkę Tomczyka. Jak jesteś niecierpliwy, czytaj dwie książki równolegle, czemu nie. Grunt to mieć pomysł na siebie i umiejętności zastosowania pożytecznych rad u siebie na blogu.

Inspirującej lektury zatem i samych dobrych tekstów!

Opublikowane przez Kamila Gulbicka

Emocjonalna istnieje od kwietnia 2014 roku i porusza tematykę samorealizacji oraz pracy z emocjami. Strona ma służyć dwóm celom: prezentowaniu metod prowadzących do ogólnie pojętego sukcesu życiowego oraz zapoznaniu czytelników z książkami, które pomagają zrozumieć siebie i świat. Nie zabraknie też odrobiny rozrywki i recenzji z miejsc i kulturalnych wydarzeń.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: